Haverford Soccer Club 2011 Photo Day   Saturday Sept 17th 2011
Questions please call Todd at 1-888-726-3336
Click here to schedule Travel Teams   Click here to place your order online.   
ID # Division Team name Coach Photo Time Photo Location Game Time Playing location
HSC-086 U06 BOYS Division Team Aiken Dan Aiken 10:13 AM Chatham 11:30 AM Brookline
HSC-025 U06 BOYS Division Team Bonvicini Ricardo Bonvicini 10:28 AM Coopertown 11:30 AM Coopertown U-6
HSC-016 U06 BOYS Division Team Forte Chris Forte 9:16 AM Coopertown 10:15 AM Coopertown U-6
HSC-017 U06 BOYS Division Team Gallagher Chip Gallagher 9:24 AM Coopertown 10:15 AM Coopertown U-6
HSC-005 U06 BOYS Division Team Kraiza Jason Kraiza 8:16 AM Coopertown 9:00 AM Coopertown U-6
HSC-077 U06 BOYS Division Team McClements Iain McClements 8:56 AM Chatham 10:15 AM Brookline
HSC-085 U06 BOYS Division Team McNulty Francis McNulty 10:06 AM Chatham 11:30 AM Brookline
HSC-078 U06 BOYS Division Team Mulhern Marc Mulhern 9:03 AM Chatham 10:15 AM Brookline
HSC-006 U06 BOYS Division Team Schell-Rompre Erika Schell-Rompre 8:20 AM Coopertown 9:00 AM Coopertown U-6
HSC-026 U06 BOYS Division Team Wirgler David Wirgler 10:32 AM Coopertown 11:30 AM Coopertown U-6
HSC-103 U06 Girls Division Team Campbell Joe Campbell 12:19 PM Chatham 1:00 PM Brookline
HSC-040 U06 Girls Division Team Cleary/Bauer Jennifer Cleary 12:08 PM Coopertown 1:00 PM Coopertown U-6
HSC-112 U06 Girls Division Team DiBernardino/Paul Teresa DiBernardino 1:22 PM Chatham 2:15 PM Brookline
HSC-104 U06 Girls Division Team Leneweaver Robert Leneweaver 12:26 PM Chatham 1:00 PM Brookline
HSC-041 U06 Girls Division Team Oliver Jon Oliver 12:12 PM Coopertown 1:00 PM Coopertown U-6
HSC-053 U06 Girls Division Team Stavrakos Paul Stavrakos 1:32 PM Coopertown 2:15 PM Coopertown U-6
HSC-113 U06 Girls Division Team Taylor Christa Taylor 1:29 PM Chatham 2:15 PM Brookline
HSC-054 U06 Girls Division Team Wiedeman Gregory Wiedeman 1:36 PM Coopertown 2:15 PM Coopertown U-6
HSC-073 U07 BOYS Division Team Bistline Paul Bistline 8:14 AM Chatham 9:00 AM Manoa School U-7/8
HSC-081 U07 BOYS Division Team Bushnell Richard Bushnell 9:24 AM Chatham 10:15 AM Manoa School U-7/8
HSC-082 U07 BOYS Division Team Corallo Michelle Corallo 9:31 AM Chatham 10:15 AM Manoa School U-7/8
HSC-089 U07 BOYS Division Team Cunningham Eileen Cunningham 10:34 AM Chatham 11:30 AM Manoa School U-7/8
HSC-018 U07 BOYS Division Team Jackson Francis Jackson 9:32 AM Coopertown 10:15 AM Coopertown U-7/8
HSC-027 U07 BOYS Division Team MC BREARTY Paul McBrearty 10:36 AM Coopertown 11:30 AM Coopertown U-7/8
HSC-019 U07 BOYS Division Team Megow Carleen Megow 9:40 AM Coopertown 10:15 AM Coopertown U-7/8
HSC-090 U07 BOYS Division Team Need Coach   10:41 AM Chatham 11:30 AM Manoa School U-7/8
HSC-028 U07 BOYS Division Team Ryan John Ryan 10:40 AM Coopertown 11:30 AM Coopertown U-7/8
HSC-074 U07 BOYS Division Team Wright Bud Wright 8:21 AM Chatham 9:00 AM Manoa School U-7/8
HSC-039 U07 Girls Division Team Aylmer Jennifer Aylmer 12:04 PM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-008 U07 Girls Division Team Brady Gerard Brady 8:28 AM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-009 U07 Girls Division Team Gaudioso David Gaudioso 8:32 AM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-010 U07 Girls Division Team Gregitis Rosemarie Gregitis 8:36 AM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-125 U07 Girls Division Team Huyn Joe Huyn 2:53 PM Chatham Sunday Manoa School U-7/8
HSC-120 U07 Girls Division Team Malone William Malone 2:18 PM Chatham Sunday Manoa School U-7/8
HSC-126 U07 Girls Division Team Paterson Donald Paterson 3:00 PM Chatham Sunday Manoa School U-7/8
HSC-011 U07 Girls Division Team Poole George Poole 8:40 AM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-121 U07 Girls Division Team Scott Maureen Scott 2:25 PM Chatham Sunday Manoa School U-7/8
HSC-020 U07 Girls Division Team Wackerman Daniel Wackerman 9:44 AM Coopertown Sunday Coopertown U-7/8
HSC-109 U08 BOYS Division Team Andreoli Jeremy Andreoli 1:01 PM Chatham 2:00 PM Manoa School U-7/8
HSC-118 U08 BOYS Division Team Bochanski Christopher Bochanski 2:04 PM Chatham 3:15 PM Manoa School U-7/8
HSC-119 U08 BOYS Division Team Bush Andrew Bush 2:11 PM Chatham 3:15 PM Manoa School U-7/8
HSC-062 U08 BOYS Division Team Donaher Joseph Donaher 2:40 PM Coopertown 3:16 PM Coopertown U-7/8
HSC-035 U08 BOYS Division Team Dowling Timothy Dowling 11:48 AM Coopertown 12:45 PM Coopertown U-7/8
HSC-049 U08 BOYS Division Team Eife Melissa Eife 1:08 PM Coopertown 2:00 PM Coopertown U-7/8
HSC-036 U08 BOYS Division Team Halperin Keyan Halperin 11:52 AM Coopertown 12:45 PM Coopertown U-7/8
HSC-063 U08 BOYS Division Team McCabe Carol McCabe 2:44 PM Coopertown 3:16 PM Coopertown U-7/8
HSC-050 U08 BOYS Division Team Murray Craig Murray 1:12 PM Coopertown 2:00 PM Coopertown U-7/8
HSC-110 U08 BOYS Division Team Posencheg Michael Posencheg 1:08 PM Chatham 2:00 PM Manoa School U-7/8
HSC-075 U08 Girls Division Team Huyn Joe Huyn 8:28 AM Chatham 9:00 AM Chatham
HSC-083 U08 Girls Division Team Kaplan Joshua Kaplan 9:38 AM Chatham 10:15 AM Chatham
HSC-091 U08 Girls Division Team Need Coach/Bauer is Asst   10:48 AM Chatham 11:30 AM Chatham
HSC-101 U08 Girls Division Team Practice   12:05 PM Chatham 12:45 PM Chatham
HSC-084 U08 Girls Division Team Quaile Kelly Quaile 9:45 AM Chatham 10:15 AM Chatham
HSC-099 U08 Girls Division Team Steinmetz Christopher Steinmetz 11:51 AM Chatham 12:45 PM Manoa School U-7/8
HSC-102 U08 Girls Division Team Stuck Kevin Stuck 12:12 PM Chatham 12:45 PM Chatham
HSC-092 U08 Girls Division Team Swantak Glen Swantak 10:55 AM Chatham 11:30 AM Chatham
HSC-100 U08 Girls Division Team Volk Deborah Volk 11:58 AM Chatham 12:45 PM Manoa School U-7/8
HSC-076 U08 Girls Division Team Yakscoe John Yakscoe 8:35 AM Chatham 9:00 AM Chatham
HSC-055 U09 BOYS Division Team Bob Smith Bob Smith 1:40 PM Coopertown Sunday Polo Railroad
HSC-007 U09 BOYS Division Team Higson John Higson 8:24 AM Coopertown Sunday Polo Railroad
HSC-129 U09 BOYS Division Team Joe Smith Joe Smith 3:21 PM Chatham Sunday Grasslyn (u9,U10)
HSC-105 U09 BOYS Division Team Kraiza Jason Kraiza 12:33 PM Chatham Sunday Grasslyn (u9,U10)
HSC-051 U09 BOYS Division Team Murray Michael Murray 1:24 PM Coopertown Sunday Polo Railroad
HSC-106 U09 BOYS Division Team Richardson John Richardson 12:40 PM Chatham Sunday Grasslyn (u9,U10)
HSC-052 U09 BOYS Division Team Sharkey Sean Sharkey 1:28 PM Coopertown Sunday Polo Railroad
HSC-130 U09 BOYS Division Team Watkins Chuck Watkins 3:28 PM Chatham Sunday Grasslyn (u9,U10)
HSC-079 U09 Girls Division Team Conners Steve Conners 9:10 AM Chatham 10:15 AM Manoa School
HSC-071 U09 Girls Division Team Farr Thomas Farr 8:00 AM Chatham 9:00 AM Manoa School
HSC-080 U09 Girls Division Team Ferrara Shannon Ferrara 9:17 AM Chatham 10:15 AM Manoa School
HSC-087 U09 Girls Division Team Hetznecker Daniel Hetznecker 10:20 AM Chatham 11:30 AM Manoa School
HSC-088 U09 Girls Division Team Kelly Kerry Kelly 10:27 AM Chatham 11:30 AM Manoa School
HSC-072 U09 Girls Division Team Whittaker John Whittaker 8:07 AM Chatham 9:00 AM Manoa School
HSC-014 U10 BOYS Division Team Allen-Stuck Kimberly Allen-Stuck 9:00 AM Coopertown 10:15 AM Polo Railroad
HSC-023 U10 BOYS Division Team Becker Stuart Becker 10:16 AM Coopertown 11:30 AM Polo Railroad
HSC-003 U10 BOYS Division Team Kane Matt Kane 8:08 AM Coopertown 9:00 AM Polo Railroad
HSC-015 U10 BOYS Division Team Kokol Walter Kokol 9:08 AM Coopertown 10:15 AM Polo Railroad
HSC-024 U10 BOYS Division Team Need Coach 2   10:20 AM Coopertown 11:30 AM Polo Railroad
HSC-004 U10 BOYS Division Team Voli Mario Voli 8:12 AM Coopertown 9:00 AM Polo Railroad
HSC-012 U10 Girls Division Team Bradley william bradley 8:52 AM Coopertown 10:15 AM Lynnewood Main
HSC-001 U10 Girls Division Team Donaher Joseph Donaher 8:00 AM Coopertown 9:00 AM Lynnewood Main
HSC-013 U10 Girls Division Team Gionta Ronald Gionta 8:56 AM Coopertown 10:15 AM Lynnewood Main
HSC-021 U10 Girls Division Team Mazzella Allan Mazzella 10:08 AM Coopertown 11:30 AM Lynnewood Main
HSC-022 U10 Girls Division Team McElreavey Elizabeth McElreavey 10:12 AM Coopertown 11:30 AM Lynnewood Main
HSC-002 U10 Girls Division Team Wirgler David Wirgler 8:04 AM Coopertown 9:00 AM Lynnewood Main
HSC-124 U11 BOYS Division Team Gerhart Benn Gerhart 2:46 PM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-122 U11 BOYS Division Team Higson John Higson 2:32 PM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-111 U11 BOYS Division Team Kuliszewski Seth Kuliszewski 1:15 PM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-095 U11 BOYS Division Team McDaid John McDaid 11:23 AM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-096 U11 BOYS Division Team Smith Joe Smith 11:30 AM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-123 U11 BOYS Division Team Wright Bud Wright 2:39 PM Chatham Sunday Westgate Field
HSC-116 U11 Girls Division Team Dowling Timothy Dowling 1:50 PM Chatham 3:00 PM Westgate Field
HSC-093 U11 Girls Division Team Egelkamp Scott Egelkamp 11:02 AM Chatham 12:00 PM Westgate Field
HSC-117 U11 Girls Division Team McCallum Andrew McCallum 1:57 PM Chatham 3:00 PM Westgate Field
HSC-107 U11 Girls Division Team Practice   12:47 PM Chatham 1:30 PM Westgate Field
HSC-108 U11 Girls Division Team Pretz Derek Pretz 12:54 PM Chatham 1:30 PM Westgate Field
HSC-094 U11 Girls Division Team Yakscoe John Yakscoe 11:09 AM Chatham 12:00 PM Westgate Field
HSC-047 U12 BOYS Division Team Cobb Richard Cobb 1:00 PM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-033 U12 BOYS Division Team Cordone Michael Cordone 11:16 AM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-048 U12 BOYS Division Team Currie David Currie 1:04 PM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-060 U12 BOYS Division Team Iaramboykov Dimitar Iaramboykov 2:32 PM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-061 U12 BOYS Division Team McCaughey Jim McCaughey 2:36 PM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-034 U12 BOYS Division Team McNulty Francis McNulty 11:20 AM Coopertown Sunday Polo 3
HSC-058 U12 Girls Division Team DeLucia Ralph DeLucia 2:16 PM Coopertown 3:00 PM Polo 3
HSC-029 U12 Girls Division Team Jolly Richard Jolly 11:00 AM Coopertown 12:00 PM Polo 3
HSC-059 U12 Girls Division Team Practice   2:20 PM Coopertown 3:00 PM Polo 3
HSC-042 U12 Girls Division Team Raphaely Rusell Raphaely 12:24 PM Coopertown 1:30 PM Polo 3
HSC-043 U12 Girls Division Team Russo Kellie Russo 12:28 PM Coopertown 1:30 PM Polo 3
HSC-030 U12 Girls Division Team Winger Scott Winger 11:04 AM Coopertown 12:00 PM Polo 3
HSC-046 U14 BOYS Division Team Daniels Greta Daniels 12:56 PM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-031 U14 BOYS Division Team DiSipio Steven DiSipio 11:08 AM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-064 U14 BOYS Division Team Fowler Kevin Fowler 2:56 PM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-065 U14 BOYS Division Team Newnham Alan Newnham 3:00 PM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-032 U14 BOYS Division Team Sargeant Kimon Sargeant 11:12 AM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-066 U14 BOYS Division Team Yayer Marianne Yayer 3:04 PM Coopertown Sunday Lynnewood Back
HSC-097 U14 Girls Division Team Cordone Michael Cordone 11:37 AM Chatham 12:45 PM Manoa School
HSC-114 U14 Girls Division Team Cromie Robert Cromie 1:36 PM Chatham 2:25 PM Manoa School
HSC-098 U14 Girls Division Team Durfee Monica Durfee 11:44 AM Chatham 12:45 PM Manoa School
HSC-115 U14 Girls Division Team Kokol Walter Kokol 1:43 PM Chatham 2:25 PM Manoa School
HSC-127 U14 Girls Division Team Longo Thomas Longo 3:07 PM Chatham 4:05 PM Manoa School
HSC-128 U14 Girls Division Team Reilly Sean Reilly 3:14 PM Chatham 4:05 PM Manoa School
HSC-037 U14 Girls Division Team Thornton William Thornton 11:56 AM Coopertown 1:00 PM Lynnewood Main
HSC-038 U14 Girls Division Team Weis martin weis 12:00 PM Coopertown 1:00 PM Lynnewood Main
HSC-044 U16 BOYS Division Team Amentt Bud Amentt 12:32 PM Coopertown Sunday Lynnewood Main
HSC-067 U16 BOYS Division Team Griffin Brian Griffin 3:08 PM Coopertown Sunday Lynnewood Main
HSC-068 U16 BOYS Division Team Melvin John Melvin 3:12 PM Coopertown Sunday Lynnewood Main
HSC-045 U16 BOYS Division Team Mironidis tim mironidis 12:36 PM Coopertown Sunday Lynnewood Main
HSC-069 U16 Girls Division Team Harnwell Frederick Harnwell 3:16 PM Coopertown 4:20 PM Lynnewood Main
HSC-056 U16 Girls Division Team Jackson Francis Jackson 2:00 PM Coopertown 2:40 PM Lynnewood Main
HSC-057 U16 Girls Division Team Quinn Brian Quinn 2:04 PM Coopertown 2:40 PM Lynnewood Main
HSC-070 U16 Girls Division Team Wendling William Wendling 3:20 PM Coopertown 4:20 PM Lynnewood Main